Lokalita

17 km vzdušnou čarou severně od centra Prahy, vedle hlavní silnice z Prahy do Mělníka, leží obec Zlonín (http://www.zlonin.cz).

První písemná zmínka o obci Zlonín je z roku 1367.

Dnes obec spadá pod Středočeský kraj, okres Praha - východ. Obec je členem regionu Povodí Mratínského potoka (http://www.povodi-mratinskeho-potoka.cz/).

Po odbočení z hlavní silnice č. 9 směrem na Zlonín a po pravé straně před firmou Sefir s.r.o. odbočíte doprava a hned zase doprava a asi po 200m uvidíte po levé straně projekt Zlonín u potoka, který je hned naproti našemu projektu Zlonín Jih  

Vhodné umístění projektu spojuje v sobě možnosti klidného bydlení v malé obci ve vzdálenosti cca 2 km od Líbeznice (s kompletní infrastrukturou) a pracovního uplatnění v dojezdové vzdálenosti do centra Prahy.

Školy

Hned ve vedlejších Líbeznicích jsou následující možnosti vzdělávání:

Sportovní a kulturní aktivity

Zdravotnictví

V sousední obci Líbeznice je zdravotní středisko včetně dětského lékaře a zubní ordinace:

Nakupování

Dopravní spojení

Zlonín je součástí Pražské integrované dopravy. Spojení s Prahou je velmi dobré. Autobusové linky jezdí z Ládví (metro C) a nádraží Holešovice (metro C) ve špičce 3krát za hodinu (v pracovních dnech). Jízda trvá bez přestupu 20 až 30 minut.

Další možností je jízda vlakem z Prahy hlavního nádraží každou hodinu. Jízda trvá 35 minut.

Poslední spoj z Prahy hl.n. jede každý den ve 0:12, první v 4:47. Zpět do Prahy jede poslední vlak ze zastávky ve Zloníně ve 23:39, první ve 4:39 ráno.

Z centra Prahy (Václavské náměstí) jste autem na adrese projektu Zlonín IV za 22 minut, viz plánovač trasy.

Do Líbeznic se dostanete autem za 3 minuty, do Mělníka za 17 minut, Kralupy nad Vltavou jsou vzdáleny 20 minut.